Fauna Arena loodusvaatlusonn pakub võimalust vaadelda metsloomi ja linde. See on suurepärane võimalus näha oma silmaga, mis toimub Eesti levinuimal loodusmaastikul- metsas. Teie käsutuses on kahekohaline vaatlusonn, mis on spetsiaalselt selleks kohandatud. Mugavatest tugitoolidest saab õues toimuvat jälgida ja fotografeerida. Varjest avaneb vaade väikeste veesilmadega metsalagendikule.

 

Varjeonni külastades riietu vastavalt ilmale, sest temperatuur on võrdne väliskeskkonna omaga. Istu vaikselt, ära tee kiireid liigutusi, sest Sind võidakse märgata. Kaaslasega räägi vajadusel vaid sosinal. Ära kunagi välju enne vaatluse lõppu. Pead arvestama, et onnis ei ole kütet, elektrit ega käimlat. Kohale jõudmiseks tuleb käia jalgsi mööda metsateed 1,5 km. Liikumisel on vajalik taskulamp.

 

Soovitatav päevane vaatlusaeg: üks tund enne päikesetõusu kuni päikeseloojanguni.

Soovitatav öine vaatlusaeg: (eelkõige suvel) üks tund enne päikeseloojangut kuni kaks tundi peale päikesetõusu. (6-8 tundi)

Eesti suvepäevad on pikad ja talvepäevad lühikesed. Vaata täpsemalt päikesetõusu ja -loojumise aega: http://www.astronoomia.ee/tahistaevas/efemeriidid/

https://www.timeanddate.com/astronomy/@8618257

 

Vaatlusonn asub 75 km. kaugusel Tallinna kesklinnast. See teeb kuni poolteist tundi autosõitu. Haapsalust 30 km.